Yhteystiedot

Pohjois-Karjalan Parkinsonyhdistys ry

parkinson.joensuu@gmail.com                                                                                                           

Kalliopurontie 160, 82200 Hammaslahti

Y-tunnus 2172556-1

Hallitus 2020

Hallituksen jäsenten toimikausi on kaksi vuotta ja puolet jäsenistä on aina erovuorossa. Jäsenen nimen perässä vuosiluku (2020) tarkoittaa, että henkilö on erovuorossa syyskokouksessa 2020 ja (2020 - 2021) tarkoittaa, että kausi kestää syksyyn 2021.

Puheenjohtaja

Maarit Rautiainen (2020), puh. 050 097 8923

e-mail: maarit.rautiainen63@gmail.com


Jäsen

Riitta Niskanen (2020 - 2021), jäsensihteeri,

puh. 050 462 5820, e-mail: riitta.niskanen@telemail.fi


Jäsen

Pirkko Nykyri (2020), puh. 050 545 8324

e-mail: pirkko.nykyri@gmail.com


Varajäsen

Harri Halme (2020), puh. 0400 155 474

e-mail: harri.halme@saunalahti.fi


Varajäsen

Tauno Lamberg (2020), puh. 050 551 0325

e-mail: tauno.lamberg@luukku.com

Varapuheenjohtaja

Eero Puhakka (2020 - 2021), sihteeri puh. 045 6419663

e-mail: parkinson.joensuu@gmail.com


Jäsen

Matti Väkevä (2020), rahastonhoitaja puh. 050 307 4771

e-mail: matti.vakeva44@gmail.com


Jäsen

Tuula Manninen (2020), puh. 045 231 4184

e-mail: tuulamanninen@windowslive.com


Varajäsen

Helena Falck (2020)

e-mail: falck.helena@gmail.com


Varajäsen

Taisto Väyrynen (2020 - 2021), puh. 040 505 7386

e-mail: taisto.vayrynen@kotiposti.net


Muut hallituksen nimeämät tehtävät

Liikuntavastaava: Arto Heinonen puh. 0500 572 639

Varaliikuntavastaava: Tuula Manninen puh. 045 231 4184